Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet

Hoper na granicy kultur

18-06-2019

Uruchomiona dziewiąta trasa Hopera umożliwia dotarcie mieszkańcom województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego na Podkarpacie, aż do Przemyśla, na granicę kultur: wschodu i zachodu.

Dzięki nowej trasie, mieszkańcy wielu podkarpackich miejscowości oraz osoby planujące podróż do tej części Polski, będą miały możliwość skorzystania z komfortowych przejazdów od adresu do adresu. Nasza nowa trasa zapewni kuracjuszom z kolejnych rejonów Polski wygodny dojazd do miejscowości uzdrowiskowych. Mieszkańcy Przemyśla, Tarnowa, Rzeszowa czy Kielc nie będą już musieli zastanawiać się, jak dojechać do Ciechocinka, Buska-Zdroju, Solca-Zdroju czy Wieńca-Zdroju. Nowa trasa Hopera umożliwi im szybki i wygodny przejazd spod domu bezpośrednio pod drzwi wybranego sanatorium.

Na skróty

Przemyśl, Łańcut, Rzeszów - bogactwo kulturowe

Osobom chcącym odwiedzić jedno z najbardziej urozmaiconych, pod względem kulturowym, miejsc w Polsce serdecznie polecamy wizytę w Przemyślu. Wielokulturowość jest tutaj dobrze widoczna, zarówno w architekturze miasta, jak i w codziennym życiu mieszkańców. Poza Polakami, mieszka tutaj wielu Ukraińców i Romów, znajdziemy tu także świątynie różnych wyznań, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas spaceru po mieście. Przemyśl znany jest także z Muzeum Fajek i Dzwonów i zabytkowego Zamku Kazimierzowskiego.

Przemyśl


Do jednych z najchętniej odwiedzanych miejscowości na Podkarpaciu niewątpliwie należy, Łańcut, znany przede wszystkim z jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Ten zadbany i efektowny Zespół Pałacowy obejmuje piękny zamek, powozownie, storczykarnie, bogatą ekspozycję sztuki cerkiewnej oraz malowniczy park, w którym można odpocząć w cieplejsze dni. Turystów do Łańcuta przyciąga także jedyne w Polsce Muzeum Gorzelnictwa czy pięknie polichromowana XVIII-wieczna synagoga.

Największą atrakcją Rzeszowa jest niewątpliwie podziemna trasa turystyczna Rzeszowskie piwnice. Pod względem architektonicznym na uwagę zasługują zabytkowe synagogi, XVI-wieczny zamek oraz letni pałacyk Lubomirskich Miasto posiada kilka ciekawych muzeów, w tym Muzeum Dobranocek, Muzeum Techniki i Militariów oraz Muzeum Mleczarstwa, a także jedną z najlepiej zaprojektowanych pod względem akustyki filharmonię w Polsce. Organizowane w Rzeszowie liczne festiwale przybliżają kulturę wschodniego pogranicza.

Rzeszów
 

Kielce, Chęciny, Pacanów- raj dla dzieci!

Planujesz z rodziną wizytę w województwie świętokrzyskim i szukasz transportu? Dzięki nowemu połączeniu Hopera będziesz mógł dojechać do bogatych pod kątem atrakcji dla dzieci lokalizacji: Kielc, Chęcin i Pacanowa oraz wielu innych miejscowości na trasie.

Kielce są idealnym miejscem na spędzenie weekendu dla całej rodziny. W swojej ofercie mają wiele dedykowanych atrakcji dla dzieci, m.in. Planeta Klocków, Muzeum Zabawek i Zabawy, Manufaktura Słodyczy, ale także wiele miejsc, w którym, zarówno duzi, jak i mali będą mieli okazję bliżej poznać otaczający ich świat (Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Geoedukacji czy Rezerwat geologiczny Kadzielnia).

Poza Kielcami, na nowej trasie znajdą się także Chęciny, kolejna, często odwiedzana przez rodziny, miejscowość w województwie świętokrzyskim. Spragnieni wiedzy mogą zaspokoić tutaj swoją ciekawość w Zamku Chęciny, Centrum Nauki Leonadro da Vinci i Pierwszym Centrum Neandertalczyka. Warta zobaczenia jest także Jaskinia Raj, jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce.

Będąc w okolicy, warto także wygospodarować trochę czasu na miasteczko Koziołka Matołka, Pacanów. Poza słynnym koziołkiem znajduje się tam Europejskie Centrum Bajki, które zapewni dużo zabawy, zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Chęciny
 
 
Przejazdy na naszej nowej trasie odbywać się będą ośmioosobowymi minivanami raz dziennie. Bilety są już dostępne w sprzedaży, natomiast pierwsze przejazdy startują 1 lipca. Zachęcamy do rezerwacji miejsc, a także do korzystania z akcji promocyjnych dostępnych w zakładce Promocje na naszej stronie. Cieszymy się, że dzięki nowej trasie mieszkańcy kolejnych rejonów Polski będą mieli możliwość skorzystania z wygodnych przejazdów od adresu do adresu.
 

Popularne połączenia na trasie: