Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Hoperem do Kotliny Kłodzkiej!

27-06-2019

Od 27 czerwca ruszyła sprzedaż biletów na kolejną, dziesiątą już, krajową linię Hopera. Tym razem umożliwia ona wygodny przejazd od adresu do adresu mieszkańcom południowej Polski - od Przemyśla, przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Opole aż do Kotliny Kłodzkiej.

Na skróty

Sanatoria, Góry Stołowe, Kopalnia złota

Dzięki nowej trasie kolejni kuracjusze będą mogli skorzystać z przejazdów adres-adres, umożliwiających przejazd bezpośrednio pod drzwi sanatorium. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów, poszerzyliśmy swoją ofertę o dojazd do sanatoriów zlokalizowanych na terenie Kotliny Kłodzkiej. Od teraz mieszkańcy Podkarpacia, Małopolski czy Śląska będą mieli możliwość zarezerwowania wygodnego przejazdu do sanatoriów w Kudowie-Zdroju, Dusznikach-Zdroju, Lądku-Zdroju czy Polanicy-Zdroju

Niewątpliwie jedną z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych na terenie Kotliny Kłodzkiej jest Kudowa-Zdrój. Poza swoimi walorami uzdrowiskowymi znajduje się w niej wiele ciekawych, wartych odwiedzenia atrakcji. Zaliczyć do nich można zadbany Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, Muzeum Zabawek czy jedyną w Polsce, Kaplicę Czaszek. Kudowa-Zdrój jest także świetną bazą wypadową w znajdujące się nieopodal Góry Stołowe.

Nowa trasa Hopera umożliwi także bezpośredni dojazd pod wybrany adres w największej miejscowości Kotliny Kłodzkiej, jaką jest Kłodzko. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym rejonie Polski.  Znane jest ono przede wszystkim z królującej nad miastem Twierdzy Kłodzkiej, Podziemnej Trasy Turystycznej czy gotyckiego mostu św. Jana.

Kłodzko

Chętnie odwiedzana jest także miejscowość Złoty Stok. Turyści mają w niej możliwość zobaczenia jednego z nielicznych podziemnych wodospadów w Polsce czy podglądnięcia technik wydobywania złota w Kopalni złota. Czas wolny można tutaj także aktywnie spędzić w Średniowiecznym Parku Techniki, umożliwiającym bliższe zapoznanie się z metodami wydobycia wykorzystywanymi w średniowiecznych kopalniach i hutach.

Jak dojechać do Krakowa?

Jesteś mieszkańcem Podkarpacia lub Kotliny Kłodzkiej i planujesz wyjazd do Krakowa? Nie znasz miasta i martwisz się o miejsca parkingowe? Wraz z nową trasą, poszerzamy naszą ofertę dojazdów do stolicy Małopolski z kolejnych części Polski. Poza Wrocławiem, Bydgoszczą, Toruniem, Częstochową czy Łodzią pragniemy zapewnić komfortowy przejazd mieszkańcom kolejnych miejscowości z Południowej Polski. Dzięki Hoperowi będą mieć oni możliwość dotarcia bezpośrednio spod drzwi swojego domu, na wydarzenia kulturalne i sportowe, pod drzwi wybranego hotelu, uczelni czy pracy.

Kraków
 

Atrakcje Podkarpacia i Małopolski

Nowa trasa Hopera obejmować będzie także dwie niezwykłe atrakcje, oddalone od siebie o około 25 km, Kopalnie soli w Bochni i Kopalnie soli w Wieliczce. Oba obiekty zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i corocznie przyciągają miliony turystów. Dają one możliwość skorzystania ze zdrowotnych aspektów solnych podziemi, a także udostępniają odwiedzającym ciekawe Podziemne Trasy Turystyczne.

Poza kopalnią, w Bochni warto także zobaczyć zabytkową Bazylikę św. Mikołaja, Muzeum Motyli czy niezwykle ciekawy Park Archeologiczny.

Kopalnia_Bochnia
 

Kolejny szlak Hopera daje także możliwość odwiedzenia wielu atrakcyjnych miejscowości Podkarpacia, m.in. Przemyśla, Łańcuta czy Rzeszowa. Osoby korzystające z przejazdów adres-adres będą miały okazję bezpośrednio dostać się pod Zespół Pałacowy w Łańcucie, zabytkowy Zamek Kazimierzowski w Przemyślu czy pod samo wejście podziemnej trasy turystycznej Rzeszowskie piwnice.  

Realizowane przez nas przejazdy adres-adres umożliwiają łatwą i bezpośrednią podróż spod drzwi domu do wybranego miejsca w miejscowości docelowej, bez konieczności przesiadania się czy zamawiania taksówki. Mamy nadzieję, że kolejna trasa spełni oczekiwania naszych pasażerów i rozwiąże problemy komunikacyjne mieszkańców, zarówno większych, jak i mniejszych miejscowości z obsługiwanych przez Hopera obszarów. Pierwsze przejazdy na trasie Przemyśl - Kudowa-Zdrój ruszają 15 lipca, bilety natomiast są już dostępne w sprzedaży.

Wszystkich zainteresowanych przejazdami adres-adres zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi trasami. Dostępne są one na naszej stronie, w zakładkach Trasy krajowe i Trasy międzynarodowe

Popularne połączenia na trasie: