Nowa trasa z Zamościa do Bydgoszczy to szansa wygodnego podróżowania dla mieszkańców Lubelszczyzny, Świętokrzyskiego i Mazowsza na Kujawy. Pośród atrakcyjnych lokalizacji na trasie znajdziemy: Ciechocinek, Wieniec-Zdrój, Inowrocław, Toruń, Łódź i Sandomierz. Przejazdy ruszają 26 marca 2023 r. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Mieszkańcy południowej części województwa lubelskiego na odcinku od Zamościa po Gierlachy zyskali wygodną formę podróżowania z adresu pod adres. Dzięki temu podróżujący do sanatorium z Zamościa, Zwierzyńca, Sczebrzeszyna, Biłgoraja, Frampolu, Janowa Lubelskiego i wielu mniejszych miejscowości będą mogli zaplanować dojazd do Inowrocławia, Ciechocinka czy Wieńca-Zdroju, wprost pod drzwi obiektu sanatoryjnego.
Również mieszkańcy wschodniej części województwa świętokrzyskiego m.in. Sandomierza, Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej zyskali wygodny dojazd do Inowrocławia i innych kujawskich uzdrowisk. Ponadto taką możliwość otrzymali również podróżni z podkarpackiego Niska i Stalowej Woli.
Jakie atrakcje odkryją w Sandomierzu podróżni południowo-zachodniej Polski? Bez wątpienia Sandomierz to bogactwo wspaniałych obiektów architektonicznych: zamek, katedra z bizantyjskimi freskami, kościół św. Pawła z malowidłami pokazującymi historię polsko-żydowską, trasa podziemna, wspaniały ratusz i wiele, wiele innych. A może tak wypad w góry? Tak! Mało kto wie, że w Sandomierzu znajdziemy najstarsze górskie pasmo w Polsce: Góry Pieprzowe, nad samym brzegiem Wisły z malowniczym widokiem na wijące się wokół Sandomierza koryto rzeki.
Jak wygodnie dojechać do Zamościa, z adresu pod adres? Hoperem! Niewątpliwie na nowej trasie na uwagę zasługuje Zamość z najpiękniejszym ratuszem w Polsce, określonym jednym z 7 cudów Polski i barwymi, bogato zdobionymi kamienicami, katedrą, Arsenałem, Prochownią, półkilometrowa Podziemną Trasą Turystyczną. Dzięki staraniom jego założyciela, Jana Zamoyskiego miasto zyskało miana szczytowego osiągnięcia renesansowej myśli urbanistycznej i Padwy Północy.