Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Teraz przejazdy na trasach międzynarodowych zawsze z dwoma kierowcami!

11-02-2021

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów, na trasie z Polski do Niemiec, Belgii i Holandii,  Hoper wprowadza jako standard, podróż obsługiwaną przez dwóch kierowców. Wymiana kierowców podczas przejazdu to nie tylko gwarancja bezpieczniejszej podróży, ale także krótszy czas dotarcia do celu.

Bezpieczne przejazdy z wypoczętymi kierowcami

Od czwartku 11 lutego 2021 r., każdy przejazd międzynarodowy Hopera jest obsługiwany przez dwóch kierowców oraz dwa różne pojazdy. Zmiana kierowcy i pojazdu następuje każdorazowo w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Punkt wymiany kierowców wraz z miejscem ich odpoczynku i noclegu został zorganizowany w okolicach Legnicy, gdzie podczas krótkiej przerwy, pasażerowie mogą skorzystać z dostępnych na miejscu toalet oraz obiektu gastronomicznego.

Korzyści wynikające z nowego modelu organizacji przejazdów są nie do przecenienia. Najważniejszą z nich jest mniejsze obciążenie kierowców obsługujących długie trasy międzynarodowe. Kierowcy zyskują więcej czasu na wypoczynek, a harmonogram obsługiwanych przez nich kursów jest rozplanowany bardziej równomiernie, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo przejazdów. 

Sprawniejsza organizacja przejazdów

Nowy model działania pozwala Hoperowi realizować kursy w sposób bardziej efektywny. Dzięki podziałowi podróży na dwa etapy (etap krajowy i etap zagraniczny), możliwy jest sprawniejszy transport pasażerów pod granicę polsko-niemiecką, nawet z bardzo wielu oddalonych od siebie punktów rozlokowanych w południowej, centralnej, czy wschodniej Polsce.

Podział trasy daje przewoźnikowi możliwość reagowania na bieżąco i zapewnienia w razie potrzeby większej ilości pojazdów obsługujących dany obszar. W efekcie skraca się czas przejazdu, co ma niebagatelne znaczenie np. w przypadku pasażerów podróżujących z wschodnich rejonów kraju. Zmiana pojazdu wpływa z kolei pozytywnie na możliwości bieżącego serwisowania floty i umożliwia reakcję na ewentualną usterkę, która ujawni się w trakcie podróży.  

Aby uzyskać maksimum korzyści z wprowadzonego modelu organizacji przejazdów, został zmodyfikowany dotychczas funkcjonujący rozkład jazdy. Po dokonanych zmianach, wyjazdy ze wschodniej Polski odbywają się w godzinach porannych, a nie jak dotychczas, w popołudniowych. 

Jak kupić bilet?

Skorzystaj z wyszukiwarki  i kup bilet online lub zadzwoń i zarezerwuj przejazd: +48 22 269 20 82 (codziennie od 7.00-23.00 - również w weekendy).