Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd z Krakowa nad morze!

10-01-2021

Na okres wakacji zwiększamy moce Hopera nad morze! W pierwszym kroku przedłużamy trasę z Krakowa na Kujawy aż nad Bałtyk! Mieszkańcy Małopolski, Śląska i Łódzkiego uzyskali możliwość podróży Hoperem na Pobrzeże Kaszubskie, od Gdańska po Karwię. 

Wracamy na trasy!
 

Z Krakowa, Katowic i Łodzi nad morze!

Trasę z Wieliczki przez Kraków, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski i Łódź do Ciechocinka wydłużyliśmy na czas wakacji nad morze. Mieszkańcy Małopolski, Śląska i Łódzkiego nie tylko mogą wybrać się Hoperem na najszerszą plażę w Polsce, w Gdańsku, ale i na najbardziej na północ wysunięty punkt w naszym kraju, w Jastrzębiej Górze.

Jak przebiega odcinek z Kujaw nad morze? Hoper jadąc tą trasą z Ciechocinka skieruje się wprost na Toruń, Grudziądz, Trójmiasto, aż do Władysławowa i Karwi. W ten sposób pasażerowie zyskują dostęp do 100 km polskiego wybrzeża. Szczegółowy przebieg całej trasy można znaleźć tutaj. Pierwsze przejazdy na tym odcinku odbyły się 26 czerwca 2020 r. W 2021 r. ponownie wznawiamy ten odcinek na czas wakacji. Ostatnia podróż w tym sezonie z Krakowa do Gdańska jest ustalona na 30 września.

 

Wyjazd do Gdańska po bursztyny

Pobrzeże Kaszubskie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich wczasowiczów. Poza wieloma atrakcjami Gdańska, Gdyni i Sopotu, podróżni mają możliwość wypoczynku w wielu nadmorskich kurortach, takich jak Puck, Wejherowo, Władysławowo, Jastrzębia Góra czy Karwia.

Wyjazd nad morze: Gdańsk
 

Gdańsk to królewskie miasto z bardzo bogatą historią. W tej najbogatszej polskiej metropolii w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów odbywają się największe na świecie targi bursztynów Amberif. Miłośnicy zabytków architektonicznych znajdą tam największą średniowieczną świątynię z cegły na świecie: Bazylikę Mariacka Wniebowzięcia NMP. Więcej o atrakcjach Gdańska można przeczytać również w publikacji: Wyjazd do SPA nad morzem.

Wyjechać do Pucka, by poślubić morze

Pasjonaci historii nie mogą ominąć Pucka, gdzie 100 lat temu Polska zastała zaślubiona z morzem. Żeglarze znajdą tam przystań jachtową o europejskim standardzie. Poszukiwacze osobliwości geologicznych zainteresują się na pewno zlokalizowanymi na terenie gminy Puck Grotami Mechowskimi, które stanowią rzadki okaz form krasowych na całym Niżu Europejskim.

Wyjazd do Władysławowa
 

Wyjazd do Władysławowa po selfie z rekinem

Niewątpliwą atrakcją Władysławowa jest Ocean Park, ze swoją interesującą ofertą edukacyjną i rozrywkową. Będąc we Władysławowie możemy spacerować tuż obok rekinów, orek czy wielorybów i poczuć się jak na dnie oceanu. Istnieje także możliwość zwiedzenia papugarnii i motylarnii oraz centrum iluzji optycznej Magiczny Zawrót Głowy. Tęskniący za odpoczynkiem na pewno go znajdą na 23 kilometrach władysławowskiej plaży.

Atrakcyjne połączenia

Sprawdź przebieg trasy na mapie przewozów krajowych.