Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Konstancin-Jeziorna - nowe uzdrowisko na trasie Lublin-Mrzeżyno

17-03-2022

Od 17 marca 2022 r. umożliwiamy dojazd do kolejnej, już 23., miejscowości uzdrowiskowej: do Konstancina-Jeziorny. Uzdrowisko zlokalizowane pod Warszawą będzie dostępne na trasie wiodącej z Lublina nad morze. Bilety już są dostępne w sprzedaży.

Walory uzdrowiska Konstancin-Jeziorna

Pierwszy zakład przyrodoleczniczy powstał w Konstancinie-Jeziorny blisko 120 lat temu. W latach 60. ubiegłego wieku powstał tu pierwszy w Polsce oddział dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Obecnie znajdują się tam dwa szpitale uzdrowiskowe, sanatorium i ośrodki rehabilitacji, park zdrojowy z tężnią solankową, zabytkowa wieża ciśnień, wille i pałace, amfiteatr, stadniny koni oraz obszerna baza gastonomiczno-noclegowa. 

Otoczenie lasów sosnowych, ze szlakami konnymi i rowerowymi, bliskość 6 rezerwatów przyrody, parku krajobrazowego pozwala na regenerację sił fizycznych i psychicznych oraz sprzyja profilaktyce wielu schorzeń m.in. kardiologicznych i laryngologicznych.

Jak dojechać do Konstanina-Jeziorny Hoperem? 

Dojazd do tego uzdrowiska umożliwiamy mieszkańcom Lubeskiego, m.in. Lublina, Świdnika, Kazimierza Dolnego, Puław, mieszkańcom Mazowsza, szczególnie Garwolina, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Płocka, mieszkańcom Kujawsko-Pomorskiego m.in. Włocławka, Torunia i Bydgoszczy oraz mieszkańcom Zachodniopomorskiego m.in. Koszalina, Paprotna czy Kołobrzegu. Ponadto mieszkańcom wielu mniejszych miejscowości znajdujących się na trasie z Lublina nad morze. Gdzie sprawdzić dojazd do Konstancina-Jeziorny? Wystarczy wejść na stronę hoper.pl/trasy-krajowe/Konstancin-Jeziorna i sprawdzić na mapie czy moja miejscowość znajduje się na trasie. Można też po prostu wpisać do wyszukiwarki przejazdu swoją miejscowość oraz Konstancin-Jeziorną otrzymamy w ten sposób od razu orientacyjną godzinę odjazdu oraz informację o dostępności miejsc danego dnia.

Uwaga! Od lipca 2023 r. będzie możliwy dojazd do Konstancina-Jeziorny na nowej trasie z Buska-Zdroju, przez Kielce, Radom, Warszawę do Trójmiasta. Więcej o nowej trasie można przeczytać tutaj: Z Radomia i Warszawy nad Zatokę Gdańską, czyli nowa trasa Hopera