Planujesz wyjazd w góry? Dojeżdżając Hoperem możesz przemierzać górskie szlaki Sudetów, Beskidu Śląskiego i Gór Świętokrzyskich. W zasięgu naszych tras są: Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Góry Bardzkie, Beskid Śląski oraz Pasmo Chęcińskie Gór Świętokrzyskich.
Na skróty
Dzięki wydłużeniu dwu tras: Busko-Zdrój⇔Wrocław i Włocławek⇔Poznań do Karpacza, Góry Izerskie i Karkonosze dostępne są dla mieszkańców Świętokrzyskiego, Małopolski, Śląska, Opolskiego, Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska. W Górach Izerskich na szczególną uwagę zasługuje Hala Izerska, zwana też Polską Syberią, ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne. Jest ona otoczona ze wszystkich stron górami, z jednym tylko ujściem – korytem rzeki Izery. Stojąca tam, bez dostepu prądu, Chatka Górzystów oceniana jest za jedno z najbardziej klimatycznych schronisk w górach Polski. W tych okolicach warto również odwiedzić najwyżej położoną w środkowej Europie kopalnię odkrywkową Stanisław. W tej nieczynnej już kopalnii kwarcu amatorzy geologicznych skarbów mogą znaleźć nawet ametysty i górskie kryształy.
Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów i jednocześnie najwyższe góry w których okolice można dojechać Hoperem. Oprócz szczytów, takich jak Śnieżka czy Wielki Szyszak, które są obowiązkowym punktem karkonoskich wypraw, na uwagę zasługują również kotły polodowcowe: Kotły Śnieżne i Kocioł Łomnicki oraz polodowcowe jezioro Mały Staw i dobrze zachowany Zamek Chojnik, położony na szczycie góry o tej samej nazwie. Podczas wędrówek po Karkonoszach trudno pominąć także tak wspaniałe wodospady, jak Szklarki czy Kamieńczyka. Przy tym ostatnim kręcone były sceny Opowieści z Narnii Adamsona.
W 2019 r. uruchomiliśmy trasy prowadzącą do Kotliny Kłodzkiej: Lublin-Kraków-Kudowa-Zdrój. Umożliwiło to mieszkańcom centralnej (m. in. Kielce, Radom), południowej (m. in.Kraków, Katowice) i wschodniej Polski (m.in. Lublin) wędrówkę po szlakach Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich, Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich, Gór Złotych oraz Gór Bardzkich. Dodatkowa, otworzona w 2020 r. trasa Kudowa-Zdrój⇔Trójmiasto umożliwiła wygodny dojazd od adresu do adresu mieszkańcom Łódzkiego, Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego.
Wśród atrakcji krajoznawczych tej części Sudetów na uwagę zasługują Błędne Skały położone w Górach Stołowych. Jest to miejsce gdzie rzeczywiście można łatwo zabłądzić, ponieważ ten zespół bloków skalnych tworzy malowniczy labirynt. Góry Bardzkie mogą ucieszyć zarówno turystów górskich, jak i pątników. Na jednym z jej szczytów: Górze Bardzkiej usytuowane są zabytkowe kapliczki kalwaryjne zapewniające temu miejscu nie tylko walory zdrowotne ale i duchowe.
Góry Złote zlokalizowane są na naszej trasie Lublin-Kudowa-Zdrój. Jeśli chciałbyś zostać poszukiwaczem złota nie możesz ominąć dawnej kopalni złota i aresenu w Złotym Stoku. Miejsce to ma świetne zaplecze noclegowe a wykwalifikowani przewodnicy zapoznają z wyjątkowymi historiami związanymi z tym miejscem. Natomiast zatrzymując się w Lądku-Zdroju odnajdziecie w malowniczej dolinie Jadwiżanki Gór Złotych położone najwyżej w Polsce arboretum, czyli leśny ogród drzew i krzewów.
Chęciny leżą na skrzyżowaniu dwóch naszych tras: Przemyśl⇔Bydgoszcz oraz Lublin⇔Kudowa-Zdrój. Wśród uroków Pasma Chęcińskiego na pierwszy plan wysuwa się, oceniana za najpiękniejszą w Polsce, Jaskinia Raj. Zlokalizowane w tym samym miejscu Centrum Neandrertalczyka umożliwia spojrzenie w oczy replice mamuta w skali 1:1. Zakończona w 2015 r. rewitalizacja wzniesionego na szczycie góry Zamku Chęcińskiego spowodowała, że cieszy się on drugą turystyczną młodością po czasach, kiedy kręcono tam sceny batalistyczne Pana Wołodyjowskiego. Wygodny dojazd w te miejsca od adresu do adresu umożliwiamy dla mieszkańców dużych miast jak i wielu małych miejscowości Podkarpacia, Małopolski, Lubelskiego, Śląska, Opolskiego, Dolnego Śląska, Łódzkiego oraz Kujaw.
Nowości, jakie pojawiły się w 2022 r. na mapie Hopera umożliwiły wyjazd w Beskid Śląski, do Wisły, Ustronia, Szczyrku i Brennej dla mieszkańców Śląska, Opolskiego, Dolnego Śląska, Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Leżąca u stóp Baraniej Góry Wisła nazywana jest perłą Bieskidu Śląskiego przez cały rok przyciąga turystów. Miłośnicy narciarskiego szaleństwa gromadzą się najczęściej wokół drugiej dużej skoczni narciarskiej w Polsce (po Wielkiej Krokwi w Zakopanem). W Wiśle na uwagę zasługuje również Aleja Gwaizd Sportu, Zabytkowy Park Przygód czy Pomnik Źródeł Wisły.