Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Nad morzem nie tylko morze cz.2

21-07-2022

Zapraszamy do drugiej części naszych propozycji na spędzanie czasu w deszczowe lub chłodniejsze dni podczas naszego letniego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Tym razem prezentujemy aktrakcje w Międzywodziu, Dźwirzynie, Mrzeżynie i Ustroniu Morskim

Przystań jachtowa w Międzywodziu

Międzywodzie ma tą przewagę, że posiada dostęp do wód Bałtyku oraz mód Zalewu Kamieńskiego. Kiedy zatem woda w Morzu Bałtykim nie pozwala na przyjemną kąpiel możemy - dosłownie! - tyłem odwrócić się do morza i udać do przystani jachtowej, gdzie można wypożyczyć jacht lub popłynąć w rejs po zalewie turystycznym stateczkiem. Sprawdź, czy z Twojej miejscowości dojedziesz do Międzywodzia.

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie

Tą samą przewagę nad innymi nadmorskimi kurortami posiada również Dźwirzyno, które położone jest między Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko. Położoną nad jeziorem dźwirzyńską Błękitną Marinę zmodernizowano z fundyszy unijnych w 2020 r. Stanowi teraz atrakcyjne miejsce do sportów wodnych ze szkołą kitesurfingu i windserfingu. Jak dojechać do Dźwirzyna? Hoperem.

Stajnia Pestka i park linowy w Mrzeżynie

Kiedy znudziło Ci się wylegiwanie się na mrzeżyńskiej plaży to warto rozprostować nogi i zaznać trochę ruchu w stajni Pestka, gdzie można wybrać się na zwykłą konną przejażdżkę, naukę jazdy na lonży lub naukę skoków. Jeśli natomiast lubisz się wspinać to zapraszamy do parku linkowego, który oferuje osiem tras o różnym stopniu trudności. Sprawdź, jakie oferujemy możliwości podróży do Mrzeżyna.

Zobacz również część pierwszą naszych propozycji Nad morzem nie tylko morze cz.1 oraz artykuł: Wyjazd nad morze Hoperem - parki rozrywki

dęby Ustronie Morskie
 

Dęby Warcisław i powalony Bolesław pod Ustroniem Morskim

Szlakiem niebieskim z Ustronia Morskiego można wybrać się do Lasu Kołobrzeskiego i poznać tam piękny okaz ponad 600 letniego dębu Warcisław, który ma ponad 7m obwodu! W pobliżu znajduje się powalony przez wichurę w 2016 r. jego starszy brat Bolesław, którego wykiełkowanie datuje się na ponad 800 lat temu. Powalone drzewo pozostało jako pomnik przyrody, zaś jego próbki zostały pobrane, aby stworzyć klon tak dorodnego dębu.