Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd do Giżycka czy Suwałk? czyli rodzinne szlaki Hopera cz. 3

08-09-2022

Elbląg, Mrągowo, Giżycko, Suwałki - to atrakcyjne lokalizacje na naszych trasach, gdzie rodziny z dziećmi mogą wspaniale spędzić czas. Zapraszamy do poznania ich atrakcji miejsc i oczywiście wybrania się w rodzinną podróż Hoperem. Tym razem na północ Polski.

Popłynąć Kanałem Elbląskim i poznać bliżej wikingów

Elbląg to najniżej położone miasto w Polsce. Jeśli chcecie popłynąć jednym z siedmiu cudów Polski, przyjedźcie do Elbląga. Ten zabytek techniki przyciąga uwagę nie tylko samą możliwością żeglugi statkiem, ale i specjalnymi pochochylniami. Nasze pociechy może zaskoczyć fakt, że statki na niektórych odcinkach są transportowane po szynach kolejowych. Warto też wybrać się do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia, gdzie można znaleźć unikalne obszary przyrodnicze, ścieżkę edukacyjną o tematyce ekologicznej, replikę osady wikingów i inne atrakcje rozrywkowe. Poszerzyć wiedzę o wikingach można również odwiedzając w Elblągu Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Elbląg park rozrywki
 

Zostać szeryfem w Mrągowie

Chyba najbardziej znaną atrakcją dla dzieci w Mrągowie jest Mrongoville - miasteczko w stylu westernowym. Oprócz kultury Dzikiego Zachodu w Mrągowie można również poznać dawne zwyczaje Mazurów w muzeum etnograficznym Chatka Mazurska. Młodych pasjonatów militariów na pewno zainteresuje Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie można poznać czołg od środka, transportery opancerzone czy pływające amfibie. Dzieci potrzebujące dużo ruchu powinen zadowolić tamtejszy Fun Park z torze kartingowym, quadami i jedynym w swoim rodzaju pojazdem-pająkiem.

Spotkać się z giżyckimi żubrami

W Giżycku punktem obowiązkowym do zwiedzania dla dzieci zlokalizowane w pobliskiej Puszczy Boreckiej pokaźne stado żubrów oraz twierdza Boyen, którą łączy z miastem zabytkowy Most Obrotowy. Będąc w stolicą Krainy Jezior nie można odmówić swoim pociechom wycieszki wodnej z portu Ekomarina. Spragnionym ruchu w Giżycku polecamy Park Linowy Wiewióra, z atrakcjami nawet dla 3-latków, park wody Wilkasy i Wake Park do nauki pływania na desce. Pod Giżyckiem znajduje się ponadto Muzeum Indian, gdzie nasze latorośle mogą spróbować sił w robieniu mydła, pieczeniu chleba, strzelaniu z łuku i winchestera oraz rzutach włócznią lub tomahawkiem.

Suwałki bobry
 

Popodglądać suwalskie bobry

Wyjazd do Suwałk nie może obejść się bez edukacyjnej ścieżki Suchary zwieńczonej podglądaniem życia bobrów, których w pobliskim Wigierskim Parku Narodowym jest wyjątkowo dużo. W Parku można udać się rówież w rejs - jedyną w Polsce łodzią z przeszklonym dnem i poznawać tajemnice głębin jeziora Wigry. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszy się również Wigierska Kolejka Wąskotorowa, pozwalająca jeszcze z innej perspektywy podziwiać przyrodę suwalszczyzny. Zaś w centrum Suwałk warto odwiedzić Papugarię i Muzem im. Marii Konopnickiej, zlokalizowane w domu, gdzie urodziła się pisarka. Pociechom spragnionym ruchu szereg atrakcji zapewni tutejsza sala zabaw Kinder Planeta, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach ze ścianką wspinaczkową oraz Aquapark.