Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd do Kołobrzegu czy Gdańska? czyli rodzinne szlaki Hopera cz.1

11-03-2022

Chcesz pokazać swoim najbliższym uroki Polski? Pokazać jak piękna i różnorodna jest nasza ojczyzna? A może chcesz odetchnąć od codzienności, od natłoku spraw i informacji? Może czas zaplanować dłuższy lub choć zwyczajny rodzinny weekend. Kołobrzeg, wyspa Wolin, Gdańsk, Gdynia - to tylko niektóre lokalizacje na naszych trasach bogate w atrakcje dla rodzin z dziećmi. 

Jeśli stoicie przed decyzją wyboru atrakcyjnej lokalizacji na udaną rodzinną eskapadę z dziećmi to zapraszamy do wędrówki palcem po mapie naszych tras. Praktycznie na każdej z nich znajdują się ciekawe miejsca, gdzie można wybrać się całą rodziną w komfortowej formie podróżowania: od adresu do adresu. W pierwszej części przybliżymy Wam atrakcje Polski północnej. 

Kołobrzeg, wyspa Wolin - nad morzem nie tylko morze 

wyspa Wolin Kołobrzeg atrakcje


Zacznijmy od Pomorza Zachodniego. Choć wody Bałtyku nie przyciągają do zażywania kąpieli, znajduje się tu wiele atrakcji, które zainteresują nasze pociechy nawet w chłodniejsze jesienno-zimowe dni. Kołobrzeg, z racji na prężnie działające tam przez cały rok obiekty uzdrowiskowe, ma dość rozwiniętą infrastrukturę dla przybywających tam rodzin z całej Polski i nie tylko (zobacz Hotele przyjazne dzieciom).

Choć są tam obiekty działające tylko w sezonie letnim, tak jak na przykład miasteczko Dziki Zachód, to jednak nie brakuje atrakcji całorocznych. Wśród nich godne uwagi na pewno Miasto Myszy, zamieszkałe przez ponad 500 stworzonek z długimi ogonami, Wystawa Żywych Zwierząt Egzotycznych prosto z tropików, Muzeum 6D czy czynna przez cały rok hala zabaw w największym na Pomorzu Zachodnim Rodzinnym Parku Rozrywki. Inną atrakcyjną lokalizacją w północno-zachodniej Polsce jest wyspa Wolin, gdzie znajduje się atrakcyjne Muzeum Regionalne oraz klimatyczne, również jesienią i zimą, Wzgórze Wisielców. Zaś w sezonie letnim dodatkową wolińską atrakcją jest na pewno Centrum Słowian i Wikingów.

Jak dojechać do Kołobrzega Hoperem? Dotrzeć tam można dzięki trasie z Wrocławia przez Zieloną Górę, z Białegostoku przez Bydgoszcz, z Lublina przez Warszawę, z Rzeszowa przez Łódź, od 2022 r. z Łodzi przez Poznań i z Katowic przez Częstochowę i Łódź oraz od 2023 r. z Warszawy przez Bydgoszcz, Czaplinek.

Wyjazd do Gdańska i Gdyni

Gdańsk Gdynia atrakcje

Pozostajemy nad morzem, lecz przenosimy się na wschód. Tam na wybrzeżu gdańskim czeka nasz szereg atrakcji dla dzieci. Królewskie miasto Gdańsk przyciąga jak magnes przez cały rok. Nie tylko z powodu rozlicznych, historycznych obiektów architektonicznych. Przy planowaniu wycieczki do Gdańska warto pomyśleć o gdańskim ZOO, Papugarni i największym w Trójmieście parku trampolin Jump City. Nie można też ominąć interaktywnej wystawy Ludzie, Statki, Porty w Ośrodku Kultury Morskiej. Nowoczesne, multimedialne wystawy znajdziecie również w Centrum Hewelianum, które świetnie łączy świat baśni i nauki. Będąc w Gdyni nie można pominąć zwiedzania najstarszego niszczyciela na świecie - okręcie Błyskawica. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się z dziećmi gdańskim szlakiem lwa Heweliona i do gdyńskiego parku linkowego Kolibki Adventure Park.

Jak dojechać do Gdańska Hoperem? Dotrzeć tam można dzięki trasom z Wrocławia przez Touń, z Suwałk przez Olsztynz Opola przez Łódź oraz uruchomionym w 2023 r. trasom z Białegostoku przez Ostrołękę i z Buska-Zdroju przez Radom i Warszawę.

Zapraszamy do planowania rodzinnych podróży Hoperem!