Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Z Opola nad morze

10-12-2020

Wznawiamy 14 trasę krajową z Opola prze Łódź, Toruń nad morze. Dzięki niej mieszkańcy opolszczyzny i zachodniej części Łódzkiego mają możliwość wygodnej podróży Hoperem do Gdańska, Sopotu, Gdyni aż po Karwię.

Wracamy na trasy!
 

Z Łodzi nad morze i do Kudowy Zdroju

Początek nadmorskiej trasy ulokowany jest w pięknych Górach Stołowych, w Kudowie Zdrój. Nowa oferta podóży obejmuje swoim zasięgiem całą ziemię kłodzką, w tym Duszniki-Zdrój, Polanicę-Zdrój, Długopole-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Lądek-Zdrój, Kłodzko i Złoty Stok. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi i wielu mniejszych miejscowości województwa łódzkiego w tym Wielunia, Sieradza, Pabianic, Zgierza i Kutna mają możliwość nie tylko letniego wypoczynku nad morzem, ale także wczasów w jednym z urokliwych kurortów ziemi kłodzkiej.

Trasa z Łodzi prowadzi przez Kujawy i zlokalizowane tam bardzo popularne miejscowości uzdrowiskowe: Ciechocinek i Wieniec-Zdrój. Ucieszy to na pewno mieszkańców opolszczyzny i zachodniej częsci Łódzkiego, którzy do tej pory nie mieli możliwości dotarcia Hoperem ani nad morze, ani na Kujawy. Z Torunia trasa prowadzi przez Grudziądz, Trójmiasto, aż do Władysławowa i Karwi, udostępniając podróżującym Hoperem 100 km polskiego wybrzeża. Szczegółowy przebieg całej trasy można znaleźć tutaj. Pierwsze przejazdy na tym odcinku odbędą się 8 lipca. 

Wyjazd do Kudowy Zdrój

 


Oprócz ziemi kłodzkiej i Kujaw niewątpliwą atrakcją tej trasy, w sezonie wakacyjnym, jestPobrzeże Kaszubskie. Poza wieloma atrakcjami Gdańska, Gdyni i Sopotu, podróżni mają możliwość wypoczynku w wielu nadmorskich miejscowościach, takich jak Rumia, Rewa, Puck, Wejherowo, Władysławowo, Jastrzębia Góra czy Karwia.

Wyjazd do Gdyni, by stanąć za sterem Daru Pomorza

Sercem Gdyni jest Skwer Kościuszki, którego niewątpliwą atrakcję stanowi statek-muzeum Dar Pomorza. Ten żaglowiec zasłynął jako pierwszy w dziejach polskiej bandery handlowej, który opłynął dookoła świat. W tym samym miejscu odnajdziemy jeszcze okręt Błyskawica, kuter piracki, zabytkowe kamienice, budynki Dowództwa Marynarki Wojennej i pomnik upamiętniający 100-lecie Marynarki Wojennej RP.

 

Wyjazd do Gdyni


Wyjazd do Rewy na windsurfing

Mówią, że Rewa to mekka windsurfingu. Jej unikalna forma brzegowa sprawia, że wody Zatoki Puckiej w jej okolicy nie są poddawane zakłóceniom wiatru. Takie położenie umożliwia przyjezdnym swobodne uprawianie sportów wodnych tj. żeglarstwo, windsurfing i kitesurfing. Po drugiej stronie znajdującego się tutaj, ponad kilometrowego cypla, nawet przy bardzo mocnym wietrze, woda pozostaje nie wzburzona. Rozpoczynającym przygodę z surfowaniem bardzo obszar płytkiej wody ułatwia żmudne treningi. Poszukujący zadumy i refleksji historycznej z kolei zainteresują się na pewno Aleją Zasłużonych Ludzi Morza i Krzyżem Morskim usytuowanymi w pięknej scenerii na początku Cypla Rewskiego.

Atrakcyjne połączenia

Sprawdź przebieg trasy na mapie przewozów krajowych.