Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Poznań-Włocławek: wydłużamy trasę z Wielkopolski na Kujawy!

12-07-2019

Wydłużamy trasę z Wielkopolski na Kujawy aż do Włocławka: Poznań-Ciechocinek zmienia się w Poznań-Włocławek. W ten sposób, podróżujący Hoperem mają możliwość wybrać się w podróż z Poznania nie tylko do ciechocińskiego uzdrowiska, ale również do Wieńca-Zdroju.

Sanatoria w Wieńcu-Zdroju

Poznaniacy, którzy otrzymali skierowania do sanatorium w Wieńcu-Zdroju, np. do sanatorium Jutrzenka, Selenka czy Zacisze, mogą teraz w komfortowych warunkach, bez stresu i przesiadek, dotrzeć do celu prosto spod drzwi swojego domu. Wieniec-Zdrój jest miejscem cieszącym się popularnością pośród kuracjuszy z Warszawy, Trójmiasta i Wrocławia. Dzięki Hoperowi, także mieszkańcy stolicy Wielkopolski, mogą ugasić pragnienie  odmładzającą wodą “Selenka” oraz skorzystać ze zdrowotnej aury elektromagnetycznej i eterycznej, pochodzącej z lasu sosnowego.

Wieniec-Zdrój las sosnowy
 

Z Włocławka do Poznania i z powrotem bez przesiadek i stresu

Niewątpliwie beneficjentami wydłużenia trasy są mieszkańcy Włocławka, którzy obecnie mogą Hoperem dotrzeć nie tylko na Dolny Śląsk, Pomorze, Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie, Lubelszczyznę i Mazowsze, do Łódzkiego i Świętokrzyskiego, ale również do Wielkopolski.

Oczywiście sam Włocławek stanowi również ciekawą destynację turystyczno-krajoznawczą dla mieszkańców Poznania czy Gniezna. Niewątpliwie warto zobaczyć tam Pałac Mühsama i Pałac Bursztynowy, które stanowią architektoniczną wizytówkę Włocławka. Wieczorną porą uwagę zwraca szereg pięknych iluminacji: Mostu im. Edwarda Śmigłego-Rydza, pobliskiej przystani i bulwarów, katedry, muzeum oraz centrum kultury Browar B. Włocławek, to również miejsce, gdzie znajduje się multimedialne muzeum i sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki oraz krzyż na tamie, będący miejscem kultu tysięcy pielgrzymów. To w tym miejscu wyłowiono z wody ciało, zamordowanego przez SB kapelana warszawskiej "Solidarności". Bezpośrednio z Włocławkiem sąsiaduje, jeden z najwcześniej zlokalizowanych w Polsce, Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, zamieszkały przez czarne bociany, sokoły wędrowne, rysie i bobry.

Włocławek Iluminacje


Więcej informacji o trasie Poznań-Włocławek (dawniej Poznań-Ciechocinek) można znaleźć tutaj.

Popularne połączenia na trasie Poznań-Włocławek