Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Dojazd do Ciechocinka z Poznania, czyli nowa trasa Hopera

12-07-2019

Uruchomiona szósta trasa krajowa ułatwia dojazd do Ciechocinka i Wieńca-Zdroju. Jednocześnie mieszkańcy nowych rejonów Wielkopolski i Kujaw zyskali możliwość podróżowania po Polsce, w wygodnej formie od adresu do adresu.

Na skróty:

 

Upragniony dojazd do Ciechocinka i Wieńca-Zdroju

 

Dojazd do Ciechocinka Poznań Ciechocinek


Wielu ciechocińskich i wienieckich kuracjuszy wyczekiwało dobrego połączenia z Poznaniem. Teraz przejazd Poznań-Ciechocinek oraz Poznań - Wieniec-Zdrój jest już dostępny. Po popularnych wśród bywalców sanatoriów połączeniach Gdańsk-Ciechocinek, Wrocław-Ciechocinek czy Wrocław - Wieniec-Zdrój i niedawno uruchomionej trasie z Krakowa, Katowic i Łodzi do Ciechocinka, Poznań jest kolejną odpowiedzią na zapytania ze strony podróżnych i fanów naszych przejazdów.

Jednocześnie zapewniamy, że nie jest to nasze ostatnie słowo. W planach mamy kolejne połączenia z Ciechocinkiem i Wieńcem-Zdrojem, tym razem od strony Warszawy (uruchomienie: maj 2019). Komfort naszych przejazdów sprawia, że dojazd do sanatorium Hoperem dla ciechocińskich kuracjuszy staje się czymś oczywistym i oczekiwanym, co potwierdzają chociażby pracownicy biura turystycznego Rejs w Ciechocinku.

- Klienci naszego biura poszukując transportu z sanatorium, bardzo często decydują się na Hopera. Argumentem przemawiającym za tym przewoźnikiem jest wygoda dojazdu pod same drzwi domu. Klienci z różnych rejonów Polski pytają o możliwość przejazdu Hoperem. Cieszę się więc, że Hoper uruchamia nowe trasy, obejmujące coraz większy obszar kraju. - mówi Bogdan Bigosiński, właściciel biura turystycznego Rejs z Ciechocinka.

Planetarium, Toruń z widokiem na gwiazdy

 

Planetarium Toruń na trasie Poznań-Ciechocinek


Do Torunia podróżnych niewątpliwie przyciąga smak toruńskich pierników czy kosmiczne seanse w Centrum Popularyzacji Kosmosu “Planetarium-Toruń”. Dotychczas, do miasta Kopernika oferowaliśmy przejazd Hoperem z Gdańska oraz Wrocławia. Obecnie umożliwiamy też wygodny dojazd od strony Poznania.

Planetarium-Toruń” jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Torunia, w którym, zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą obejrzeć wiele ciekawych pokazów astronomicznych. Turyści przyjeżdżają do tego miasta również ze względu na ciekawe zabytki architektoniczne, tj. zabytkowe mury obronne, Ratusz Staromiejski czy ruiny Zamku Krzyżackiego.

Poza Toruniem, na nowej trasie znajdują się także sanatoria w Inowrocławiu, wraz, ze zlokalizowaną w tym mieście, najpiękniejszą w Polsce tężnią solankową. Ze względu na naturalne podkłady soli, jest to idealne miejsce wypoczynkowe dla starszych i rodzin z dziećmi. Corocznie Inowrocław odwiedza tysiące kuracjuszy chcących wypocząć i skorzystać z zabiegów oferowanych w placówkach uzdrowiskowych.

Nowa trasa Hopera przebiega również w okolicy owianego legendami jeziora Gopło, które jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Nad Gopłem rozgrywa się wiele zawodów wioślarskich i żeglarskich, znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i strzeżone kąpielisko. Wokół jeziora wyznaczono także szlak rowerowy obejmujący wiele ciekawych zabytków architektonicznych, w tym Mysią Wieżę w Kruszwicy.

Stary browar, Jezioro Maltańskie i katedra gnieźnieńska

 

Stary Browar Poznań Ciechocinek


Dzięki nowej trasie Hopera, mieszkańcy Poznania oraz podróżujący do tego miasta mają możliwość skorzystania z krajowych przewozów adres-adres. W stolicy Wielkopolski znajduje się wiele ciekawych zabytków i miejsc, które warto odwiedzić podczas swojego pobytu w mieście. Jedną z największych atrakcji jest barwny Stary Rynek, z którego codziennie można oglądać, odbywający się w oknach Ratusza, pokaz poznańskich koziołków. Turyści chętnie odwiedzają również Palmiarnię czy Centrum Handlu i Sztuki Stary Browar. Ponadto coraz bardziej popularnym miejscem staje się Jezioro Maltańskie, ze względu na odbywające się tam światowej rangi imprezy sportowe i rozbudowaną infrastrukturę rekreacyjną.

Warto zwrócić uwagę, że na nowej trasie znajduje się także dawna stolica Polski, Gniezno. Często odwiedzana przez turystów i pielgrzymów Katedra Gnieźnieńska jest matką polskich kościołów. To nie tylko ośrodek życia religijnego, ale również historyczne miejsce koronacji królewskich. Po zwiedzeniu gnieźnieńskiej starówki i Traktu Królewskiego fanom archeologii polecamy Muzeum Początków Państwa Polskiego i pozostałości murów obronnych. Zaś miłośnicy techniki chętnie odwiedzą Parowozownię i Muzeum Zabytków Kultury Technicznej.

Uruchamiając kolejną trasę krajową podwoiliśmy liczbę propozycji przejazdów po Polsce Hoperem, w stosunku do ubiegłego sezonu. Miło nam, że dzięki temu więcej osób może podróżować “po królewsku” - od adresu do adresu.

Popularne połączenia na trasie:

Zobacz trasę na naszej mapie przewozów krajowych.

Gwarancja bezpieczeństwa sanitarnego z Tarczą Hopera

Z Hoperem jesteś bezpieczny! Zapewniamy szereg rozwiązań sanitarnych zabezpieczających przed zakażeniem COVID-19. Tarcza Hopera daje gwarancję bezpieczeństwa klientom którzy nam zaufali. W przypadku zachorowania na COVID-19 zwrócimy Ci koszty przejazdu a w przypadku konieczności hospitalizacji damy Ci nawet do 5000 zł!.
×

Dowiedz się więcej >>

Gwarancja bezpieczeństwa sanitarnego z Tarczą Hopera

Z Hoperem jesteś bezpieczny! Zapewniamy szereg rozwiązań sanitarnych zabezpieczających przed zakażeniem COVID-19. Tarcza Hopera daje gwarancję bezpieczeństwa klientom którzy nam zaufali. W przypadku zachorowania na COVID-19 zwrócimy Ci koszty przejazdu a w przypadku konieczności hospitalizacji damy Ci nawet do 5000 zł!.
×

Dowiedz się więcej >>