Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd do Karpacza z Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa

12-10-2021

Wyjazd do Karpacza z Wrocławia, Opola, Katowic, Krakowa i wielu mniejszych miejscowości jest możliwy dzięki wydłużeniu trasy Wrocław - Busko-Zdrój. Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Legnica - to tylko niektóre nowe miejscowości na mapie przejazdów Hopera.

Już jest dostępna sprzedaż biletów na wydłużonym odcinku trasy z Buska-Zdróju do Wrocławia w kierunku Karpacza i Świeradowa-Zdroju. Pierwszy przejazd z Buska-Zdroju aż do Karpacza rusza 7 sierpnia 2020 r. Więcej informacji o starej części trasy od Wrocławia do Buska można przeczytaj tutaj: Wrocław - Busko-Zdrój - wyjedź po słońce.
 

Wyjazd w góry Hoperem

Wyjazd w góry Hoperem to kolejna nasza propozycja na przyjemne spędzenie wczasów w naszym kraju. Dotychczas nasza sieć tras umożliwiała przemierzenie górskich szlaków w dwóch pasmach górskich Sudetów oraz Gór Świętokrzyskich. W sudeckie pasmo Gór Stołowych można było się wybrać dzięki naszym trasom prowadzącym do Ziemi Kłodzkiej: Kudowa-Zdrój - Lublin, Kudowa-Zdrój - Przemyśl oraz otwartej w tym roku: Kudowa-Zdrój - Trójmiasto. Zaś Paśmo Chęcińskie w Górach Świętokrzyskich stało otworem dzięki trasom z Lubelszczyzny na Dolny Śląsk oraz z Podkarpacia na Pomorze Zachodnie.

Teraz dostarczamy nowe opcje dla miłośników górskich szlaków: Karkonosze i Góry Izerskie. Na Śnieżkę (1602 m n.p.m.), Szrenicę (1602 m n.p.m.) czy Wysoką Kopę  (1126 m n.p.m.) można się wybrać dojeżdżając wygodnie Hoperem spod drzwi domu z okolic Wrocławia, Opolszczyzny, Śląska, Małopolski i Świętokrzyskiego.

wyjazd do Karpacza
 

Wyjazd do Karpacza

Wyjazd do Karpacza, jednego z najpiękniększych karkonoskich miast to bardzo atrakcyjna propozycja nie tylko dla pasjonatów wspinania się po górach. Miłośnicy natury w centrum miasta znajdą malowniczy przełom rzeki i kilkumetrowy wodospad. Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzą muzeum zabawek. Entuzjaści fizyki zainteresują się wyjątkową anomalią grawitacyjną: w okolicach ul. Strażackiej woda przemieszcza się sama pod górę. Badania potwierdzają w tym grawitację mniejszą o 4%. Miłośnicy historii i sztuki z pewnością odwiedzą kościółek przeniesiony w XIX w. w całości z Norwegii. Niektóre elementy tego obiektu sakralnego zbudowane są z masztów łodzi Wikingów!

wyjazd do Karpacza kościół
 

Wyjazd do sanatorium w górach

Dzięki wydłużeniu trasy do uzdrowisk zlokalizowanych w górskich okolicach dołączyły nowe lokalizacje: Świeradów-Zdrój i Cieplice Śląskie-Zdrój (Jelenia Góra). Świeradów-Zdrój nazywany jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Kuracjusze przyjeżdżają tam ze względu na bogactwo naturalnych surowców leczniczych, takich jak borowina, wody mineralnen czy wody radonowe. W Świeradowie-Zdroju można znaleźć 70-metrową halę spacerową wzdłuż całego parku zdrojowego, liczne fontanny i kolejkę gondolową.

Cieplice Śląskie-Zdrój, będące obecnie częścią Jeleniej Góry to najstarszy kurort w Polsce. Kuracjusze korzystają tutaj z wypoczynku w przepięknej, spokojnej okolicy, korzystając z zabiegów opartych na bazie wód termalnych. Wody lecznicze w Cieplicach Śląskich - Zdroju osiągają najwyższą w Polsce temperaturę: 86 stopni Celsjusza.

wyjazd w góry Świeradów-Zdrój