Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd do Krakowa, Wrocławia i Gdańska na koniec lata

08-09-2021

Kiedy lato się kończy wyjazd do Krakowa, Wrocławia lub Gdańska wydaje się jedną z najciekawszych krajowych propozycji turystycznych.  Duże zabytkowe miasta, takie jak Kraków, Wrocław i Gdańsk nie poskąpią wielu atrakcji nawet w czasie letniego ochłodzenia czy w dżdżystą pogodę. Dlatego chętniej wybieramy taką destynację niż wypoczynek na łonie przyrody.

Kraków - atrakcje


wyjazd do Krakowa


Wyjazd do Krakowa to spotkanie z wielkim dziedzictwem historycznym i kulturowym. Stolica Małopolski przyciąga corocznie miliony turystów, którzy pragną bliżej poznać historię tego miasta. Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto z pięknym Rynkiem Głównym, ciekawe muzea, ogród zoologiczny to jedynie przykłady atrakcji, jakie oferuje Kraków. Wiele osób decyduje się na wizytę w tym mieście, ze względu na bardzo rozbudowaną ofertę kulturalną- liczne teatry, Filharmonia Krakowska czy wiele, bardzo różnych wydarzeń czy koncertów organizowanych przez cały rok.

Skąd dojechać do Krakowa Hoperem?

Skąd można zamówić wyjazd do Krakowa Hoperem? Przejazd spod drzwi domu do Krakowa jest dostępny w dziewięciu województwach: na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Małopolsce, na Śląsku, na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, w województwach łódzkim i kujawsko-pomorskim. Poniżej lista popularniejszych przejazdów do Krakowa:


Wrocław - atrakcje


wyjazd do Wrocławia


Wyjazd do Wrocławia jest świetną opcją dla całej rodziny. Poza wieloma ciekawymi zabytkami, tj. Rynek Główny z kolorowymi kamienicami, Muzeum Narodowe, Hala Stulecia, Panorama Racławicka czy Katedra św. Marii Magdaleny z Mostkiem Pokutnic, znajduje się tu wiele miejsc, które z pewnością zainteresuje najmłodszych turystów. Do najchętniej odwiedzanych atrakcji we Wrocławiu zaliczyć można zdecydowanie ogród zoologiczny z Afrykanarium, które umożliwia zwiedzającym podglądnięcie podwodnego życia zwierząt. Ciekawym miejscem jest również unikatowe Centrum wiedzy o wodzie, Hydropolis. Łączy ono walory edukacyjne z nowoczesną prezencją i jest idealną atrakcją dla osób w każdym wieku.

Wyjazd do Wrocławia - popularne przejazdy

Obecnie, przez stolicę Dolnego Śląska wyznaczonych jest siedem tras Hopera: trzy nad morze, dwie na Kujawy na Ziemię Kłodzką, dwie z Gór Izerskich i Karkonoszy na wschód: do Warszawy oraz na Ponidzie. Umożliwiają one wygodny dojazd pod wybrany adres we Wrocławiu mieszkańcom wielu miejscowości w województwie dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskiem, wielkopolskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i mazowieckim. Pełne spektrum możliwości dojazdu Hoperem do Wrocławia można zobaczyć na stronie hoper.pl/trasy-krajowe/Wrocław


Gdańsk - atrakcje


wyjazd do Gdańska


Wyjazd do Gdańska gwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Poza wieloma ciekawymi miejscami do odwiedzenia, w mieście znajduje się również kilka pięknych plaż, na których można wypocząć i zażyć morskiej kąpieli. Niewątpliwie, do najciekawszych zabytków zaliczyć można Muzeum Bursztynu, Bazylikę Mariacką, Europejskie Centrum Solidarności, Archikatedrę Oliwską czy Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte.

W mieście nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych. Najchętniej odwiedzane miejsca to zdecydowanie Gdańskie ZOO, Papugarnia czy największy park trampolin w Trójmieście, Jump City. Rodziny z dziećmi często wybierają się również na spacer w poszukiwaniu gdańskich lwów. Szlak lwa Heweliona umożliwia bliższe poznanie wielu ciekawych miejsc oraz atrakcji Gdańska. O atrakcjach Gdańska można przeczytać również tutaj: Wyjazd z Krakowa nad morze

Skąd można dojechać do Gdańska Hoperem?

Planując wyjazd do Gdańska do końca września, możesz skorzystać z przejazdu na jednej z czterech tras Hopera. Umożliwiają one wygodny dojazd do Trójmiasta z 8 województw centralnej, południowej i wschodniej Polski. W stałej ofercie znajduje się pięć tras Hopera, dzięki którym pod wybrany adres w Gdańsku dojechać mogą m.in. mieszkańcy Warszawy, Kielc, Radomia, Wrocławia, Kalisza, Konina, Torunia, Suwałk, Augustowa, Olsztyna, Białegostoku, Łomży, Kłodzka, Opola i Sieradza.