Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Trasa Lublin-Bydgoszcz, czyli jak dojechać Warszawy z Ciechocinka?

20-05-2019

Od 20 maja 2019 r. mieszkańcy południowo-wschodniej Polski mogą kupić bilety na przejazdy po Polsce od adresu do adresu, w kierunku Warszawy i Kujaw. 7. krajowa trasa Hopera, z Lublina do Bydgoszczy łączy województwo kujawsko-pomorskie z Mazowszem i Lubelszczyzną. Pierwsze przejazdy zostały zaplanowane na początek czerwca 2019 r. 

 

Na skróty:

 
 

Jak wygodnie dotrzeć do stolicy? 

Jak dojechać do Warszawy


Jak dojechać do Warszawy wygodnie, bez przesiadek, pod sam adres znajomych, akademika czy hotelu, nie martwiąc się o miejsce do parkowania? Taki komfort zapewniliśmy m.in. mieszkańcom Lublina, Torunia, Włocławka czy Świdnika oraz bardzo wielu małych miejscowości na naszej nowej trasie. Dzięki Hoperowi mogą oni wygodnie dotrzeć na różne wydarzenia kulturalne i sportowe, zagościć u swoich bliskich, zwiedzić wyjątkowe miejsca, czy prowadzić życie studenckie w stolicy. Krakowskie Przedmieście, Muzeum Powstania Warszawskiego, Belweder czy Centrum Nauki Kopernik stały się w zasięgu ich ręki.

Jak dojechać z Warszawy do Ciechocinka?

Połączenie Warszawa-Ciechocinek, które zaistniało w ramach uruchomionej trasy, dopełniło naszą ofertę dla bywalców tego najpopularniejszego uzdrowiska w Polsce. Nie tylko wrocławianie, gdańszczanie, poznaniacy, łodzianie i krakowianie mogą cieszyć się wygodą podróży do tego kurortu. Teraz mieszkańcy stolicy mają możliwość wybrać Ciechocinek za cel swoich wypoczynkowo-leczniczych wojaży Hoperem.

Oprócz warszawiaków nowe bezpośrednie połączenie z tym znanym uzdrowiskiem uzyskali również mieszkańcy Lublina, Świdnika, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz wielu małych miejscowości Lubelszczyzny i Mazowsza znajdujących się na nowej trasie z Bydgoszczy do Lublina.

Rozwijamy zdrojowe skrzydła

Jak dojechać do Nałeczowa


Choć Ciechocinek jest bardzo ważnym ośrodkiem na mapie polskich sanatoriów, to warto wiedzieć, że Hoper umożliwia kuracjuszom wygodną podróż pod same drzwi sanatorium w innych miejscowościach uzdrowiskowych. Nowa trasa biegnie między innymi przez Wieniec-Zdrój i Nałęczów.

Wieniec-Zdrój to uzdrowisko cieszące się zainteresowaniem wśród warszawiaków i wrocławian. Do tej pory dojazd Hoperem do tego ośrodka oferowaliśmy mieszkającym na trasie Wrocław-Trójmiasto. Teraz również mieszkańcy stolicy mają możliwość dotarcia tam Hoperem. Stałych bywalców tego miejsca przyciąga zdrowotna aura elektromagnetyczna i eteryczna oraz ujęcie odmładzającej wody “Selenki”.

Nałęczów to idealne miejsce dla ludzi chorych na serce. Jednak jego walory architektoniczno-krajobrazowe przyciągają również wielu innych turystów. Słynny kompleks pałacowy, park zdrojowy i roztaczająca się wokół Nałęczowa sieć wąwozów lessowych z bogatą, bujną roślinnością przyciągają swoim urokiem. Nie tylko bywało tam, ale i tworzyło wiele znamienitych postaci naszej kultury. Wśród nich: Zofia Nałkowska, Henryk Sienkiewicz, Stanisław Przybyszewski, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski czy Bolesław Prus.

Atrakcje Lubelszczyzny

Jak dojechać do Kazimierza Dolnego


Wschodni szlak Hopera otwiera dla podróżujących Hoperem szerokie możliwości zwiedzenia Lubelszczyzny, między innymi: Lublina, Kazimierza Dolnego, Puław i Zamościa. Dla odwiedzających Lublin największymi atrakcjami są przede wszystkim: Stare Miasto, trasa podziemna, archikatedra, Brama Krakowska, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Zamek Lubelski z kaplicą Trójcy Świętej, perłą lubelskiej architektury i romańską basztą, gdzie z tarasu widokowego możemy podziwiać panoramę miasta.

Kazimierz Dolny nazywany jest perłą polskiego renesansu. Turyści wybierają się tam, by zobaczyć przede wszystkim renesansowy rynek, zabytkowe spichlerze, kościół farny św. Jana Chrzciciela z jednymi z najstarszych w Polsce organów, ruiny zamku oraz Ściana Płaczu oraz pomnik Holokaustu, znajdujący się na terenie dawnego żydowskiego cmentarza. Odwiedzający Kazimierz Dolny mogą uczestniczyć w odbywających się tam imprezach artystycznych, między innymi w Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, oraz wypocząć na nadwiślańskiej plaży.

Puławy, nazywane "Polskimi Atenami" przyciągają klasycystyczno-romantycznym zespołem pałacowo-parkowym Czartoryskich, gdzie książę Adam Czartoryski stworzył oryginalną osadę w duchu antyku, neogotyku i orientu. Wokół rozciąga się krajobrazowy park angielski, z labiryntem grot, arkadowych bram i tarasowych schodów.

Popularne połączenia

Wschodni szlak Hopera obfituje w szereg atrakcyjnych, cenionych przez podróżnych połączeń:

Zobacz trasę na naszej mapie przewozów krajowych.