Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Z Gór Stołowych aż na Lubelszczyznę, czyli nowe możliwości podróży z Hoperem!

28-12-2019

3 lipca została uruchomiona kolejna krajowa trasa Hopera, Lublin⇔Kudowa-Zdrój. Przebiega ona przez atrakcyjne tereny Lubelszczyzny, Kielce, Olkusz, Katowice, Opole aż do Kotliny Kłodzkiej. Z wygodnych przejazdów od adresu do adresu mogą skorzystać, nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także mniejszych miejscowości Lubelszczyzny, Mazowsza, województwa świętokrzyskiego, Małopolski, Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Pierwsze przejazdy na nowej trasie ruszyły 22 lipca, bilety są już dostępne w sprzedaży.

Na skróty

Atrakcje Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Nowa trasa przebiega przez piękny obszar Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z ośrodkiem w Olkuszu. Olkusz jest idealnym miejscem na odpoczynek od zgiełku miasta oraz codziennego zabiegania. Znajduje się w nim wiele, chętnie odwiedzanych przez turystów, muzeów, m.in. Muzeum Afrykanistyczne, Muzeum Wikliniarstwa czy Muzeum Pożarnictwa, czy średniowieczna baszta z fragmentem murów obronnych i fosy

Jest to także świetna baza wypadowa do zwiedzania najbliższej okolicy. Przez miasto przechodzą liczne szlaki piesze oraz rowerowe, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można dotrzeć do wielu pobliskich atrakcji, tj, Puszcza Błędowska, zamek rabsztyński czy Rezerwat przyrody Pazurek.

Zamek Rabsztyński
 

Opole, Miasto Polskiej Piosenki

Wraz z kolejną trasą Hopera, zwiększyła się liczba miejscowości, z których będzie można dojechać do Miasta Polskiej Piosenki, Opola. Do tej pory trasy Hopera łączyły to miasto m.in. z Wrocławiem, Krakowem, Tarnowem, Rzeszowem czy Przemyślem. Nowa trasa umożliwiła dodatkowo przejazdy: Lublin-Opole, Radom-Opole czy Kielce-Opole.

Opole w związku z odbywającym się tutaj corocznie Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej przyciąga tysiące turystów chcących na żywo posłuchać największych przebojów polskiej sceny. W związku z tym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tym mieście, jest okazały Amfiteatr. Opole oferuje przyjeżdżającym wiele ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Należą do nich m.in. urokliwa Starówka z Aleją Gwiazd, Opolska Wenecja, czy niezwykle ciekawe, interaktywne Muzeum Polskiej Piosenki. Spragnionym wiedzy serdecznie polecamy także wizytę w Muzeum Wsi Opolskiej czy w Wieży Piastowskiej.

Opole
 

Wygodny dojazd do sanatorium w górach

Uruchomienie trasy Lublin - Kudowa-Zdrój oraz Przemyśl - Kudowa-Zdrój umożliwiło kuracjuszom wygodny dojazd w sanatorium w górach. Liczne sanatoria zlokalizowane w Kotlinie Kłodzkiej stanowią alternatywę dla nadmorskich kurortów, obleganych w sezonie letnim. Poza mieszkańcami Podkarpacia czy Małopolski, do obiektów w Kudowie-Zdroju, Dusznikach-Zdroju, Lądku-Zdroju czy Polanicy-Zdroju Hoperem będą mieli możliwość dojechać także mieszkańcy Lubelszczyzny, Kielc czy Radomia. Nasza usługa transportowa zapewni komfortowy oraz bezpieczny przejazd bezpośrednio spod drzwi domu pod same drzwi sanatorium. Podróżujący nie będą musieli martwić się kłopotliwymi przesiadkami czy koniecznością zamawiania taksówki z dworca czy przystanku. 

Miejscowości uzdrowiskowe w Kotlinie Kłodzkiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na występujące tam lecznicze wody mineralne, ale także piękne, górskie okolice zachęcające do spacerów i wędrówek. 

Uzdrowisko w górach
 

Hoper zapewnia komfortową podróż od adresu do adresu w Polsce i za granicę. Wszystkich zainteresowanych naszymi przejazdami, zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi trasami, w zakładach Trasy krajowe i Trasy międzynarodowe na naszej stronie.

Popularne połączenia na trasie: