Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Z Gór Stołowych aż na Lubelszczyznę, czyli nowe możliwości podróży z Hoperem!

24-08-2021

Trasa Lublin⇔Kudowa-Zdrój przebiega przez atrakcyjne tereny Lubelszczyzny, Kielce, Kraków, Katowice, Opole aż do Kotliny Kłodzkiej. Z wygodnych przejazdów od adresu do adresu mogą skorzystać, nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także mniejszych miejscowości Lubelszczyzny, Mazowsza, województwa świętokrzyskiego, Małopolski, Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Pierwsze przejazdy na nowej trasie ruszyły 22 lipca 2019 r.

 

Na skróty

 

Wygodny dojazd do Krakowa

Mieszkańcy Lubelszczyzny, południowego Mazowsza i Świętokrzyskiego zyskują wygodny dojazd do Krakowa. Zmodyfikowana trasa z Lublina, Radomia, Kielc w Góry Stołowe wiedzie przez Kraków. Stolica Małopolski jest świetnym miejscem dla rodzinnych i indywidualnych wycieczek turystycznych. Znajduje się w nim wiele, chętnie odwiedzanych przez turystów, muzeów, kościołów, rozmaitych zabytów a przede wszystkim Sukiennice i Wawel z królewskim zamkiem i smoczą jamą. Do Krakowa wybierają się również pielgrzymi, aby nawiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Łagiewnikach i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Kraków Sanktuarium
 

Opole, Miasto Polskiej Piosenki

Wraz z kolejną trasą Hopera, zwiększyła się liczba miejscowości, z których będzie można dojechać do Miasta Polskiej Piosenki, Opola. Do tej pory trasy Hopera łączyły to miasto m.in. z Wrocławiem, Krakowem, Tarnowem, Rzeszowem czy Przemyślem. Nowa trasa umożliwiła dodatkowo przejazdy: Lublin-Opole, Radom-Opole czy Kielce-Opole.

Opole w związku z odbywającym się tutaj corocznie Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej przyciąga tysiące turystów chcących na żywo posłuchać największych przebojów polskiej sceny. W związku z tym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tym mieście, jest okazały Amfiteatr. Opole oferuje przyjeżdżającym wiele ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Należą do nich m.in. urokliwa Starówka z Aleją Gwiazd, Opolska Wenecja, czy niezwykle ciekawe, interaktywne Muzeum Polskiej Piosenki. Spragnionym wiedzy serdecznie polecamy także wizytę w Muzeum Wsi Opolskiej czy w Wieży Piastowskiej.

Opole
 

Wygodny dojazd do sanatorium w górach

Uruchomienie trasy Lublin - Kudowa-Zdrój oraz Przemyśl - Kudowa-Zdrój umożliwiło kuracjuszom wygodny dojazd w sanatorium w górach. Liczne sanatoria zlokalizowane w Kotlinie Kłodzkiej stanowią alternatywę dla nadmorskich kurortów, obleganych w sezonie letnim. Poza mieszkańcami Podkarpacia czy Małopolski, do obiektów w Kudowie-Zdroju, Dusznikach-Zdroju, Lądku-Zdroju czy Polanicy-Zdroju Hoperem będą mieli możliwość dojechać także mieszkańcy Lubelszczyzny, Kielc czy Radomia. Nasza usługa transportowa zapewni komfortowy oraz bezpieczny przejazd bezpośrednio spod drzwi domu pod same drzwi sanatorium. Podróżujący nie będą musieli martwić się kłopotliwymi przesiadkami czy koniecznością zamawiania taksówki z dworca czy przystanku. 

Miejscowości uzdrowiskowe w Kotlinie Kłodzkiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na występujące tam lecznicze wody mineralne, ale także piękne, górskie okolice zachęcające do spacerów i wędrówek. 

Uzdrowisko w górach
 

Hoper zapewnia komfortową podróż od adresu do adresu w Polsce i za granicę. Wszystkich zainteresowanych naszymi przejazdami, zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi trasami w zakładce Trasy.

Popularne połączenia na trasie: